271552-2020 - ResultatSverige-Västerås: Skyltar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltprogram Region Sörmland
Referensnummer: IN-IN19-0218
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928472 Skyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar projektering, tillverkning, leverans samt montering inkl. erforderliga detaljer av inomhus- och utomhusskyltar och därtill tillhörande tjänster enligt Region Sörmlands skyltprogram i lokaler som Region Sörmland bedriver verksamhet i, i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Aktuell upphandling
Denna upphandling avser att teckna ett ramavtal med en leverantör och så även montör av skyltar in och utvändigt länsövergripande utefter regionens framtagna skyltprogram i enlighet med upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen