Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontinuerlig press
Referensnummer: LTU-2029-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42642100 Verktygsmaskiner för träbearbetning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar produktion, montering/installation och driftsättning av en kontinuerlig träpress enligt kravspecifikation i upphandlingsdokumentet samt service av utrustningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42642100 Verktygsmaskiner för träbearbetning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen