271616-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Tekniska konsulter som projektledare/byggledare inom anläggning, gata, mark, VA & bygg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter som projektledare/byggledare inom anläggning, gata, mark, VA & bygg
BeskrivningÄr ni drivna konsulter och tycker om att arbeta med/i den kommunala sektorn? Vill ni vara med och leda Avesta kommunkoncerns entreprenader inom anläggning, gata, mark, VA & bygg? Vill ni vara med och säkerställa att Avesta kommunskoncerns entreprenader verkar för en hållbar utveckling? - I sådant fall ska ni lämna anbud i denna upphandling! Upphandlingen utgörs av flera (6) olika delområden baserat på roll och kompetenser. Den vinnande anbudsgivaren kommer att tilldelas den anbudsgivare som lämnar det bästa anbudet i förhållande mellan pris och kvalitet. Kvalitet i detta avseende mäts genom en bedömning av av er beskrivning av hur ni kommer att genomföra våra uppdrag.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelProjektledare: anläggning, gata & mark
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93894:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71300000 Ingenjörstjänster, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelProjektledare: VA
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93894:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelProjektledare: bygg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93894:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelByggledare: anläggning, gata & mark
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93894:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelByggledare: VA
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93894:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelByggledare: bygg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93894:Lot:6