271664-2021 - ResultatSverige-Vänersborg: Finansiella konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster Ekonomi
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79412000 Finansiella konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder Er att lämna anbud avseende konsulttjänster inom ekonomistyrning, utredning, redovisning och skatter samt finansiell rådgivning fördelat på två anbudsområden.
Avtalet planeras gälla två (2) år från och med den 2017-08-01 med möjlighet till förlängning upp till 24 månader.
Anbud kan lämnas på hela eller delar av upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66171000 Finansiell rådgivning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen