271674-2020 - ResultatSverige-Vänersborg: Instrumenterings- och styrsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styrsystem och monitorer för operation, endoskopi och intervention RS 2019-00775
Referensnummer: 19/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31682210 Instrumenterings- och styrsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Styrsystem och monitorer för mottagningar med avancerade vårdrum och salar för operation, endoskopi och intervention.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30231300 Bildskärmar, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 32351200 Skärmar, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi, 33195100 Monitorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen