Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lokalvårds- och fönsterputstjänster för Polisregion Stockholm lokalpolisområde Farsta
Referensnummer: 918-A338.682/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvårds- och fönsterputstjänster för Polisregion Stockholm lokalpolisområde Farsta
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen