271704-2019 - ResultatSverige-Halmstad: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyrmaskiner - Bodar, vagnar och containers
Referensnummer: KS 2018/00318
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar förhyrning av personalbodar, personalvagnar, förrådscontainers samt modulbaracker för yrkesarbetare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34911100 Vagnar, 44200000 Konstruktionsprodukter, 44613000 Stora containrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen