27173-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programrelaterade tjänster – Digitalt Ritningshanteringssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDigitalt Ritningshanteringssystem
BeskrivningUppdraget omfattar ett digitalt ritningsarkiv för arkivering och hantering av digitala ritningar, 3D modeller, laserskannade punktmoln och teknisk dokumentation i fortsättningen kallat ritningsarkiv.
Intern identifierareSISAB 2023/202
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72260000 Programrelaterade tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara, 72300000 Datatjänster, 72310000 Behandling av data, 72311100 Datakonvertering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDigitalt Ritningshanteringssystem