Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2018-PC,bildskärmar och tillbehör
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en Leverantör som kan tillgodose Bodens kommun (Beställaren) behov av produkter och tjänster inom området PC, bildskärmar, tillbehör, leverans ska kunna ske successivt under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30231300 Bildskärmar, 30232000 Kringutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen