271753-2022 - ÄndringSverige-Jönköping: Avlägsnande av slam
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamtömning
Referensnummer: 22/31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
June Avfall och Miljö AB (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Entreprenören) att lämna anbud avseende Slamtömning. Beställaren kommer att teckna avtal med en entreprenör.
Upphandlingen omfattar tömning av slam från enskilda avloppsanläggningar och transport till avlämningsplats, inklusive beställda spolningar av enskilda avloppsanläggningar.