271763-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Kylskåp och frysar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2023-1071 Vitvaror, service och installation Salem
Referensnummer: 23/50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39711100 Kylskåp och frysar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser behov av planerade och oplanerade installationer, reparationer och nyanskaffning av vitvaror och fastighetsmaskiner för Salems kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39711120 Frysar, 39711420 Spishällar, 39713100 Diskmaskiner, 42716120 Tvättmaskiner, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen