Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd
Referensnummer: 19RS1867
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Örebro läns mål med upphandlingen är att tillgodose Regionens patienter, personal och gäster med gott, kvalitativt och ur flera aspekter hållbart bröd.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd, 15811500 Färdiga brödprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen