271777-2025 - Resultat
Sverige – Bränslen – Bränsle och drivmedel
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBränsle och drivmedel
BeskrivningUpphandlingen avser bränsle och drivmedel med tillhörande produkter och tjänster. Upphandlingen är indelad i följande områden: Delområde A: Stationstankning bensin, diesel och etanol Delområde B: Stationstankning HVO100 Delområde C: Bulkleverans eldningsolja och diesel Delområde D: Bulkleverans HVO100 Delområde E: Fordonsgas Biogas 100 I upphandlingen ingår även optioner.
Intern identifierareKS 2025/58
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09100000 Bränslen
Ytterligare klassificering (cpv): 09132000 Bensin, 09134200 Dieselbränsle, 09134230 Biodiesel, 09135000 Brännolja, 09135100 Eldningsolja
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000