271798-2019 - ResultatSverige-Malmö: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd för rekrytering
Referensnummer: STK-2019-69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär att för kommunens räkning implementera och tillhandahålla ett webbaserat rekryteringsverktyg.
Leverantören ansvarar även för drift av systemet inklusive nödvändiga uppdateringar, utbildning samt användarsupport under hela avtalstiden.
Upphandlande myndighet
Malmö stad
HR strategiska avdelningen
Stadskontoret
Organisationsnummer: 212000-1124
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72250000 System- och stödtjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen