Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationskomponenter, Ramavtal.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39563530 Ventilationskanaler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ventilationskomponenter. Upphandlingen är uppdelad i olika anbudsområden. Exempel på produkter som kan komma att ingå i upphandlingen: FTX aggregat, spirorör och rördelar, brandspjäll, takhuvar och fläktar. Obs: att luftfilter och badrums och köksfläktar inte ingår i upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39714110 Frånluftsfläktar, 42520000 Ventilationsutrustning, 44622000 Värmeåtervinningsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen