Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IMD produkter och tjänster.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för IMD produkter och tjänster. Upphandlingen är indelad i fler anbudsområden. Produkterna ska klara erforderliga krav på kompabilitet och öppna gränssnitt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38421100 Vattenmätare, 38554000 Elmätare, 38931000 Temperatur- och luftfuktighetsmätare, 48614000 Datainsamlingssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen