Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompletteringsköp av livsmedel i butik, Mjölby
Referensnummer: UH-2019-42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Det finns behov av att kunna göra kompletteringsinköp. Kompletteringen avser i första hand produkter som ej kan tillhandahållas i lämplig förpackningsstorlek från grossist, andra leveransorsaker, som t ex begränsade förrådsutrymmen etc. där det ej är lämpligt att avropa från grossist eller inköp i pedagogiskt syfte. Kompletteringshandeln omfattar produkter som ska användas för produktion i köken.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mjölby tätort
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15800000 Diverse livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mantorp
Del nr: 2
Skänninge
Del nr: 3
Väderstad
Del nr: 4
Ihopplockning av varor och utkörning av varor.
Del nr: 5