271878-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Sopsäckar och soppåsar av polyeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av papperspåsar för sopsug
Referensnummer: 19AV76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Leveransklausul
Leverans ska ske enligt DDP, Incoterms 2010 (inklusive emballage kostnad) till SVOA´s Entreprenörer inom Stockholm län. På följesedeln ska det tydligt framgå produktnamn, Beställarens och Leverantörens artikelnummer, antal och Beställarens inköpsordernummer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen