271903-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Finans- och försäkringstjänster – TI 2026-0095 Finansiell leasning av fordon för Flens kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2026-0095 Finansiell leasning av fordon för Flens kommun
BeskrivningFinansiell leasing av fordon, i huvudsak personbilar och lätta lastbilar men även kan även gälla entreprenadmaskiner, tunga fordon och begagnade fordon för Flens kommun
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 66114000 Finansiell leasing
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFinansiell leasning av fordon för Flens kommun