271909-2024 - Resultat
Sverige – Diverse reparationer och underhåll – Ramavtal portar och dörrautomatik
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal portar och dörrautomatik
BeskrivningDenna upphandling omfattar huvudsakligen service av motordrivna portar och liknande anordningar samt reparation och nyinstallation dörrautomatik. Denna upphandling är uppdelad på två avtalsområden. Avtalsområde 1 - Portar Avtalsområde 2 – Dörrautomatik. Avtalsområdena kommer således utvärderas separat. Endast en Anbudsgivare kommer att antas på respektive avtalsområde. Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på båda områdena eller bara ett.
Intern identifierare24/6
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50800000 Diverse reparationer och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000