272000-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Mattransporter för Förskolor och Grundskolor i Skellefteå kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMattransporter för Förskolor och Grundskolor i Skellefteå kommun
BeskrivningTransport av varm mat till förskolor och grundskolor inom Skellefteå Kommun. Vilka det gäller finns i bilaga Körsträckor Förskolor och Grundskolor Skellefteå kommun. Uppskattad volym är 8 000 000kr för hela avtalstiden inklusive optionsår.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126368:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter