272013-2021 - ResultatSverige-Bålsta: Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
KA-uppdrag Futurum Hus B
Referensnummer: UH-20-24967
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: Tekniska konsulter - KA- Kontrollansvarig enligt PBL.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen