272019-2019 - ÄndringSverige-Gävle: Transformatorer
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny mottagningsstation 145/12kV
Referensnummer: 8290
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31170000 Transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävle Energi AB kommer under år 2019-2020 att bygga en ny mottagningsstation för 145/12kV i området Långbro, beläget mellan Gävle och Furuvik.