Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Konsulentstödd Jourhemsvård Ensamkommande barn och ungdomar
Referensnummer: AFN 2022/111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar konsulentstödd jourhemsvård för ensamkommande barn och ungdomar i enlighet med vad som framgår av detta upphandlingsunderlag. Uppdraget ska utföras under årets alla dagar.
Med konsulentstödd jourhemsvård avses i denna upphandling, utförare som kan tillhandahålla platser i enskilt hem som kan ta emot barn och ungdomar för kortare tid.
Jourhemmet är primärt för barn upp till 18 år som bedöms vara i behov av tillfälligt boende. Placeringar för ungdomar mellan 18-21 år kan dock förekomma i undantagsfall.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 18 980 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen