2. Förfarande
Förfarande
Titel: Strategisk IT-partner arbetsplats
Beskrivning: Riksbanken genomför nu en upphandling i syfte att etablera en strategisk IT-partner som kan tillhandahålla en stabil, säker och utvecklingsbar leverans av IT-arbetsplats och leverantörsstyrning inom ramen för Riksbankens beslutade multisourcingstrategi.
Intern identifierare: 2025-01435
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000