272111-2021 - ÄndringSverige-Tomelilla: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem Socialtjänst
Referensnummer: KS 2019/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till anbudsgivning gällande verksamhetssystem socialtjänst.
Inbjudan
Tomelilla kommun, härefter ”Beställaren”, inbjuder intresserade anbudsgivare, härefter "Leverantören", till anbudsgivning avseende verksamhetssystem för handläggning och dokumentation inom både Individ och familjenämndens och Vård -och omsorgsnämndens verksamhetsområden i enlighet med detta förfrågningsunderlag (som är rubricerat Upphandlingsdokument) som är en del av upphandlingsdokumenten.
Uppdraget framgår mer utförligt av avsnitt 1.2 Uppdragsbeskrivning, nedan.
Beställaren kommer att teckna avtal med en leverantör.
Upphandlingen ska utföras i den omfattning och på de villkor som följer av upphandlingsdokumenten, dvs. detta förfrågningsunderlag med tillhörande bilagor och avtal samt i enlighet med vad som anges i anbud.
Utvärdering sker enligt principen om det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet baserat på det bästa förhållandet mellan pris och kvalitet, se vidare avsnitt 5.