2. Förfarande
Förfarande
Titel: KV Vargen 2, invändiga arbeten, fasad och tak
Beskrivning: Kv Vargen som innehåller 238 lägenheter (13600 kvm BOA), 27 lokaler ( 2100 Kvm LOA) och 6 skyddsrum fördelat på tre huskroppar. Förvaltaren ska totalrenovera bostadshusen. Denna entreprenad omfattar renovering där hyresgäster ska evakueras inom fastigheten och renovering sker ett hus i taget.
Intern identifierare: FV 2023-000090
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45443000 Fasadarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 09330000 Solenergi, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45262690 Renovering av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000