Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Rekryteringsstöd
Referensnummer: 007212-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med RFIn är att få svar på frågor inom den samlade behovsbilden på området rekrytering. Försäkringskassan önskar att leverantörer svarar på så många områden som möjligt. Frågeområdena ska alltså inte ses som krav där man måste ha en lösning på alla frågeområden. En viktig del av RFI:n är att förstå hur marknaden generellt matchar Försäkringskassans behovsbild. Det i sin tur ligger till grund för att skapa rimlighet i framtida kravarbete och eventuella upphandlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är en RFI, Request for information, om Rekryteringsstöd som digital tjänst.