272166-2024 - Resultat
Sverige – Installation av värme, ventilation och luftkonditionering – Utbyte och renovering av fjärrvärmecentraler samt servicearbete
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtbyte och renovering av fjärrvärmecentraler samt servicearbete
BeskrivningUtbyte och renovering av fjärrvärmecentraler i Karlstads tätort. Service- och underhållsarbeten på fjärrvärmecentraler.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelRörentreprenad utbyten
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93196:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar
Optioner
Beskrivning av alternativen1+1+1+1+1+1+1