272227-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Flygtransport
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Helikoptertransport till Blå Jungfrun
Referensnummer: 512-3791-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60400000 Flygtransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Materialtransport från Oskarshamns hamn (571600, 162700) till Blå Jungfruns nationalpark i Kalmarsund.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60420000 Icke-reguljär flygtrafik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen