272239-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Gatsopningsfordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markvårdsmaskiner Avtalsområde E - Bogserade sopmaskiner
Referensnummer: 23-125-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144430 Gatsopningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling är en ramavtalsupphandling som avser markvårdsmaskiner med tillbehör, tillval och redskap av olika slag, inklusive rikstäckande leverans och garantiåtagande m.m. till HBVs medlemsbolag som finns i hela Sverige.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144400 Fordon för väghållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen