2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tak- och fasadtvätt
Beskrivning: Alingsåshem upphandlar ett ramavtal för tak- och fasadtvätt. Upphandlingen avser totalentreprenaduppdrag för rengöring och behandling av byggnaders fasader och tak för att möta ett ökat behov till följd av ökad påväxt. Avtalet ska ge en samlad och kvalitetssäkrad lösning som kan avropas av både Alingsåshem AB och Alingsåshem Lokaler AB.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125183:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45261200 Takläggning och takmålning, 45261220 Målning av tak och övrig ytbehandling, 45452000 Utvändig rengöring av byggnader, 45443000 Fasadarbeten, 45442100 Målning, 90920000 Sanering av anläggningar