272269-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör – Skyddsutrustning för MC-förare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkyddsutrustning för MC-förare
BeskrivningUpphandlingen omfattar skyddsutrustning för MC-förare och avser personlig utrustning som hjälm, handskar, jacka, byxor, stövlar, ryggskydd etc.
Intern identifierareA058.532/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18143000 Skyddskläder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSkyddsutrustning för MC-förare