272277-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor – Bulkleverans, stationstankning av diesel samt diverse andra produkter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBulkleverans, stationstankning av diesel samt diverse andra produkter
BeskrivningBulkleverans av diesel, stationstankning samt övriga produkter under avtalsperioden. Ytterligare framgår av förfrågningsunderlaget.
Intern identifierareDrivmedel
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Ytterligare klassificering (cpv): 09134220 Dieselbränsle (EN 590)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelObligatoriska krav