Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
JOUR för akut felavhjälpande underhåll
Referensnummer: 2018-46500
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar JOUR för akut felavhjälpande underhåll för B fastighetsbestånd. Utanför ordinarie arbetstid tillhandahålla mottagning av akut felanmälan från Bs operatör för larm och felanmälan eller Bs jourpersonal samt att upprätthålla jourberedskap för, och avhjälpa, de akuta felavhjälpande åtgärder som kan krävas på berörda fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 98341130 Fastighetsskötsel, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen