272301-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Vattenreningskemikalier
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Polymerer för slamavvattning - Kungsängsverket 2022
Referensnummer: UVA-2021-01553
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24962000 Vattenreningskemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala Vatten & avfall AB inbjuder er att lämna anbud i denna upphandling.
I anbudsansökan genomförs en kvalificering av intresserade leverantörer, där frågorna i inbjudan skall besvaras.
Ramavtal omfattande leverans av polymerer för avvattning av avloppsslam i dels föravvattning och dels slutavvattning vid Kungsängsverket i Uppsala för successivt avrop under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen