272301-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vattenreningskemikalier – Fällnings- och flockningskemikalier till vatten- och avloppsreningsverk
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFällnings- och flockningskemikalier till vatten- och avloppsreningsverk
BeskrivningUpphandlingen avser kemikalier till dricksvatten- och avloppsvattenreningsverken för rening av dricksvatten och avloppsvatten i Luleå kommun. Välkommen att lämna anbud enligt anvisningarna i upphandlingsdokumentet.
Intern identifierareKLF 2024/564
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen avser kemikalier till dricksvatten- och avloppsvattenreningsverken för rening av dricksvatten och avloppsvatten i Luleå kommun.
Intern identifierareFällnings- och flockningskemikalier till vatten- och avloppsreningsverk