272301-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för infrastruktur – Ramavtal för tekniska konsulttjänster- Besiktningsman Signal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för tekniska konsulttjänster- Besiktningsman Signal
BeskrivningStadsmiljöförvaltningen inbjuder anbudsgivare att delta i upphandling av ramavtal för Besiktningsman Signal. Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster avseende Besiktningsman Signal för ibruktagande vid ny- eller större ombyggnationer av signalsäkerhetsanläggningar. För mer information se upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareSMF-2025-00650
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000