272305-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Drift och underhåll av trafikräknaranläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift och underhåll av trafikräknaranläggningar
BeskrivningUpphandlingen avser ett Ramavtal för drift och underhåll av trafikräknaranläggningar. Denna upphandling omfattar kontinuerlig leverans av trafikdata med rätt kvalitet samt felsökning, åtgärd vid funktionsbrister, periodisk tillsyn, mm. Samt utföra ombyggnation och avveckling av trafikräknaranläggningar vid behov.
Intern identifierareSMF-2024-02350
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsformulär
BeskrivningAnbudsformulär
Intern identifierare1602662
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del (1)
BeskrivningRamavtalsutkast
Intern identifierare1704089