27232-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – IT konsulter inom infrastruktur, IT-säkerhet, integration samt identitet och behörighetshantering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT konsulter inom infrastruktur, IT-säkerhet, integration samt identitet och behörighetshantering
BeskrivningLuleå tekniska universitet genomför en ramavtalsupphandling av IT-leverantör(er) avseende resurser inom nedanstående fyra olika delområden: 1. IT-infrastruktur 2. IT-säkerhet 3. IT-integration 4. IT-identitet och behörighetshantering
Intern identifierareLTU-5249-2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningIT konsulter inom infrastruktur, IT-säkerhet, integration samt identitet och behörighetshantering
Intern identifierareIT konsulter inom infrastruktur, IT-säkerhet, integration samt identitet och behörighetshantering
Del (anbudsområde)LOT-0002
Optioner
Beskrivning av alternativenKöparen har rätt att förlänga ramavtalet med 12 till 24 månader i taget med oförändrade villkor
Del (anbudsområde)LOT-0003
Del (anbudsområde)LOT-0004