272346-2021 - ResultatSverige-Ängelholm: Vattenreningskemikalier
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vattenreningskemikalier till VA-verket
Referensnummer: KS 2020/614
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24962000 Vattenreningskemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för successiva avrop av kemikalier inom VA-avdelningens produktion av dricksvatten samt rening av avloppsvatten.
Upphandlingen omfattar kemikalier för vattenrening och slamförtjockning till VA-verket.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24960000 Olika slag av kemiska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen