Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Årsavtal för trädvård – Gata och park 2017.
Referensnummer: T2017-01945
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77211500 Trädvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar beskärnings- och fällningsarbeten av träd samt återställning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77211400 Trädfällning, 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77341000 Beskärning av träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen