272424-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Bengtsfors: Städning av byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bengtsforshus AB – Lokalvårdsentreprenad 2017.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911200 Städning av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar lokalvård samt viss administrativ förvaltning för Bengtsforshus AB:s fastigheter enligt vad som anges i handlingsgrupp 06.1 Objektbeskrivning.
— Entreprenad 1 utgörs av fastigheter inom Bengtsfors tätort och Gustavsfors;
— Entreprenad 2 utgörs av fastigheter inom Skåpafors och Billingsfors;
— Entreprenad 3 utgörs av fastigheter inom Dals Långed;
— Entreprenad 4 utgörs av fastigheter inom Bäckefors.
Omfattning i detalj framgår av de handlingar som anges i handling 01 Kontraktsformulär, pkt. K1.2.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen