2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trä- och byggvaror
Beskrivning: Upphandlingen avser trä- och byggvaror för successiva avrop under avtalstiden. Upphandlingen genomförs som en samordnad upphandling mellan Östra Göinge kommun, Osby kommun, Höörs kommun, Hörby kommun och Östra Göinge Renhållnings AB, där Östra Göinge agerar som Inköpscentral enligt LOU för samtliga kommuner.
Intern identifierare: KS-2024-00710
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44190000 Diverse byggmaterial
Ytterligare klassificering (cpv): 24910000 Lim, 44111200 Cement, 44111520 Värmeisoleringsmaterial, 44114200 Betongvaror, 44192200 Spik, 44220000 Inredningssnickerier, 44523000 Gångjärn, armatur och beslag, 44831000 Mastix, spackel och kitt, 44921100 Gips
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Osby
Intern identifierare: 1. Osby
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Östra Göinge
Intern identifierare: 2. Östra Göinge
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 3. Höör
Intern identifierare: 3. Höör
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 4. Hörby
Intern identifierare: 4. Hörby