272464-2023 - ResultatSverige-Malmö: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster
Referensnummer: 22/02006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för Bemanningstjänster inom nedanstående områden:
1. Tekniska ingenjörer
2. Kommunikatörer
3. Administratörer
4. Ekonomer
Anbud kan lämnas på ett eller flera anbudsområden, som utvärderas och tilldelas separat.
Ramavtal avses att tecknas med upp till tre (3) anbudsgivare per anbudsområde. Avrop kommer att ske utifrån rangordning.
Upphandlingens värde är ca 18 MSEK per år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen