See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Validerings- och utbildningsinsatser, inriktning behandlingspedagog
Beskrivning: Validerings- och utbildningsinsatser inriktade mot behandlingspedagorer i SiS verksamhet. Upphandlingen omfattar två (2) olika anbudsområden, Norr och Mitt samt Syd. Anbudsgivaren kan endast lägga anbud på ett anbudsområde.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Utbildningsinsatser på högskolenivå inriktade mot vuxna
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde norr och mitt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94636:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80511000 Personalutbildning, 80530000 Yrkesutbildning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde syd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94636:Lot:2