See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trygghetslarm SÄBO och ORDBO samt digital tillsyn Nynäshamn
Beskrivning: Trygghetslarm och digital tillsyn till brukare inom ordinärt boende (ORDBO samt trygghetslarm särskilt boende (SÄBO) genom tekniska hjälpmedel.
Intern identifierare: SUN 2023-162
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35121700 Larmsystem, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsformulär
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 35121700 Larmsystem, 79711000 Larmövervakningstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Trygghetslarm ordinärt boende
Beskrivning: Leverans av ett kvalitetssäkrat modernt system av larm och trygghetsskapande teknik för att säkerställa trygghet och självständighet för boende i ordinärt boende.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Digital tillsyn
Beskrivning: Tjänsten ska ha funktionalitet som täcker hela kedjan från utrustning hos brukare, kommunikation, och administration av användare, brukare, behörigheter, loggning, rapporter, samt utförande av digital tillsyn
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Trygghetslarm särskilt boende
Beskrivning: Tjänsten avser en teknisk lösning för trygghetslarm med tillhörande produkter och tjänster där system, utrustning och dess funktioner ger omsorgstagare möjlighet att larma vid händelse på särskilt boende, korttids- och växelvård.