272536-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Städning av kontor och trapphus - Faxeholmen AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädning av kontor och trapphus - Faxeholmen AB
BeskrivningUpphandlingen avser kontinuerlig städning av kontor, trapphus och vissa allmänna ytor för Faxeholmen AB och Söderhamns kommun. Allmänna ytor kan till exempel vara källargångar, tvättstugor, toaletter och vindar.
Intern identifierare14608
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStädning av kontor och trapphus - Faxeholmen AB
Optioner
Beskrivning av alternativenTre (3) årsvisa förlängningar