Installationstjänster vid ny-, till- och ombyggnationer i region Jämtland Härjedalens fastigheter. Arbetena omfattar stark- och svagström, flerfunktionsnät, datanät m.m. Entreprenören ska kunna utföra dagligt efterfrågade tjänster samtidigt som personal finns avsatt för utförande av ombyggnation/installation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 51000000 Installation (utom programvara), 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen