272593-2020 - ResultatSverige-Angered: Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vattenledningar, Gulsparvsgatan, Skår
Referensnummer: 20/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser ny- och ombyggnad av vattenledningar i dimension 800 och 1000 stål.
Nyanläggning av tomrör för att ersätta befintliga el och teleledningar.
Rivning och återställning av gång- och cykelbana.
Objektet avser i huvudsak följande:
1 Nyläggning av VA-ledning cirka 240 meter V 800
2 Om- och nylägging av VA-ledning cirka 400 meter V 1000
Dessa uppgifter utgör inte underlag för anbud utan tjänar endast som orientering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44161200 Huvudvattenledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Objektet avser ombyggnad av vattenledningar i dimension 800 och 1000 stål.
Nyanläggninga av tomrör för att ersätta befintliga el och teleledningar.